KWMN Forum Αρχική σελίδα KWMN Forum
Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Καρδίτσας

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 Συχνές Ερωτήσειςwww.kwmn.gr   ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Apo thessaliawireless.net

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    KWMN Forum Αρχική σελίδα -> Ενότητα Επισκεπτών
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TeslaCoil2
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 16, 2006 9:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Apo thessaliawireless.net Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχουν 2 προσφατα μελοι σας
εγω TeslaCoil
και ενας φιλος μου ο Alex

η επιβεβεωση για την ενγραφη μας σε email δεν εχει ερθει
ενω βλεπω τα nock μας να ειναι γραμενα δεν μπορω να κανω login

Υπαρχει καποιο προβλημα με το site?

ενα αλλο θεμα ειναι το http://www.thessaliawireless.net

σας περιμενει χορος για εκθεσετε τις αποψεις σας τους κομβους σας και να επιλεξετε moderators.για τον νομο σας στο site

ακομα υπαρχει ερωτιμα που σας περιμενει
σχετικα με μερικα χωρια κοντα σας

http://www.thessaliawireless.net/forum/viewtopic.php?t=24

http://www.thessaliawireless.net/forum/viewtopic.php?t=22
Παράθεση:
Richard Kweskin Επίσης, έχουμε εμείς άλλους υπολογιστές pentium 1 να δόσουμε σ'ένα δήμο (ξέχασα πως το λένε) που είναι 5 χοριά μαζί, δυο είναι Κέδρο και Θραψίμι (κοντά στην Καρδίτσα) και θα ήθελα την βοήθεια σας εκεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Barbarian
Site Admin

Ένταξη: 28 Φεβ 2004
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 11:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι λογαριασμοί σας πρέπει να είναι εντάξει τώρα , δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ήρθε το επιβεβαιωτικό email ...

Καλώς ήρθατε και οι δύο Smile
Node #1 - Beast και Node #10 - CS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Karharias
wifi 5.5 Mbit

Ένταξη: 20 Φεβ 2005
Τόπος: ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 2:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας και απο μένα...
τι βοήθεια ακριβώς θα θελατε?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TeslaCoil
bit για bit

Ένταξη: 11 Ιούν 2006
Τόπος: Λαρισα - ΑΘηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 5:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα
εγω ειμαι απο το δικτιο Λαρισας
Λοιπον Ο φιλος μου ο Alex μενει καρδιτσα
και μαλιστα πολυ κοντα στον Karharias

δεν ξερει πολα απο ασιρματα του εχω δωσει υλικο και διαβαζει
θελω λοιπον να τον βοηθησετε για να δουμε αν γινετε να κανει καποιο link σε πρωτη φαση client

Αλλο θέμα ειναι το site θεσσαλιας www.ThessaliaWireless.net και
ο προεδρος του Hellug Richard Kweskin ζητα την βοηθεια σας

σας εχω και τα δυο link πιο πανω

αυτα

PlugMeIn
PlugMeIn2.pdf

φυτεψε και συ ενα κομβο μπορεις!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 5:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kalwsirtes teslacoil k apo mena!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 9:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε Επισκέπτης να σε καλα αλλα πoιος εισαι?
Smile Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
TeslaCoil
bit για bit

Ένταξη: 11 Ιούν 2006
Τόπος: Λαρισα - ΑΘηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 17, 2006 9:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα ζητω εγω συγνωμη

PlugMeIn
PlugMeIn2.pdf

φυτεψε και συ ενα κομβο μπορεις!!! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 9:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα για να καταλάβω, αυτός ο τύπος ο Richard, τι μέρους του λόγου είναι;
Τι ασύρματα σε πρόσφυγες ακούω και τι βλέψεις για Κέδρο;να υποθέσω ότι τα κάνει αφιλοκερδώς;Μπάς και κατεβαίνει για δήμαρχος;
Επιστροφή στην κορυφή
VoiCe
wireless

Ένταξη: 31 Οκτ 2004

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 10:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί τρομπάρει έτσι το forum με τα accounts;Κάνεις login και postαρεις ως επισκέπτης;Και για να συνεχίσω από τα παραπάνω... ποιός ο ρόλος όσων αποδεχθούν την έκκληση του εν λόγω κυρίου Richard για βοήθεια στους δήμους Καρδίτσας;Ας με διαφωτίσει κάποιος.
Επιστροφή στην κορυφή
Richard Kweskin
bit για bit

Ένταξη: 17 Ιούν 2006
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 18, 2006 11:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας

Οταν έμαθα για την ύπαρξη του Thessaliawireless, νόμιζα οτι είσαστε όλοι εκεί. Ha! "the laugh is on me".

Λοιπόν, τυχαίνει να έχω φίλους εδώ στην Αθήνα που είναι άπο το Θραψίμι. Αυτοί δεν ξέρουν άπο υπολογιστές. Στην ηλικία μου (είμαι συνταξιούχος) είναι λίγο πιο σπάνιο να είμαι κομπουτεράς :)) Ξέρουνδας ότι έχουμε μερικούς πέντιουμ ένα στο εργαστήρι μας (http://lab.hellug.gr) και οτι έχω μανία να βάζω λίνουξ, μας ζήτισαν να δόσουμε μερικούς υπολογιστές εκεί στους ανθρόπους που δεν έχουν και δεν ξέρουν, αλλά θέλουν να μάθουν.

Στο εργαστήρι μας έχουν έρθει μερικοί απο το AWMN και σιγά σιγά έχω μάθει λίγο τι θα πει ασύρματο δίκτυο - το εργαστήρι είναι ήδη μέσα το δίκτυο. Εμείς, Hellug, έχουμε κάνει ένα άλλο έργο μαζί με το AWMN οταν είμασταν στο Ευρωπαικό Φόρουμ. 30 000 κοινό με πρόβαση ασύρματο Internet και μία έθουσα με υπολογιστές με Λίνουξ για τους δημοσιογράφους.

Τώρα ζητώ βοήθεια άπο σας (συνεργασία) με το έργο στην περιοχή σας και προτείνω να έρθω (σε 15 μέρες;) εαν θέλετε, να το κούβεντιάσουμε άπο κοντά.

Richard
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Barbarian
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 19, 2006 5:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα και πάλι , αν μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι φυσικά και θα βοηθήσουμε . Αυτή την περίοδο πάντως εγώ προσωπικά τρέχω και δεν φτάνω αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα ηρεμίσω λιγάκι στα μέσα Ιουλίου άρα να το υπολογίζουμε για τότε περίπου Very Happy

----
edit
----
τώρα είδα τις απορίες σου voice Laughing , ρίξε μια ματιά εδώ www.hellug.gr και θα καταλάβεις .
Επιστροφή στην κορυφή
Richard Kweskin
bit για bit

Ένταξη: 17 Ιούν 2006
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 20, 2006 11:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σας

Εαν είναι να περιμένουμε μέκρι μέση ιούλιου, θα κάνουμε έτσι. Πάντως, να'σε καλά που απαντάς.

Ότι άλλο θέλετε ρότε με, είτε για το σλλογο Hellug, είτε για εμένα προσοπικά.

Ένα λόγο που πρότεινα να βρεθούμε άπο κοντά ήτανε να με δείτε και να κρίνετε εάν εννοώ αυτό που έγραψα.

Richard
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2006 5:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το προσδιορίζουμε γενικά στα μέσα ιουλίου και όταν πλησιάζει η ημερομηνία το κάνουμε ποιο συγκεκριμένο Very Happy

Όσο για τις ερωτήσεις έχω την εντύπωση ότι οι απορίες του voice καλύφθηκαν με το url ποιο πάνω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Barbarian
Site Admin

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2006 5:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο ποιο πάνω ήμουν εγώ , έλεος με την ενότητα των επισκεπτών , ας γράψουμε κάπου αλλού Razz Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Karharias
wifi 5.5 Mbit

Ένταξη: 20 Φεβ 2005
Τόπος: ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 22, 2006 7:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο αφορά τον φίλο σου που είναι κοντα στον καρχαριας προς το παρον δεν υπάρχει εκεί ΑΡ. Οπότε θα πέσει κάπου μακρύτερα... Η στον κόμβο Cs Ή στον κόμβο wshark... ότι πιάνει καλύτερα... ας κάνει πρώτα ενα σκαν να δουμε τι πιάνει καλύτερα και μετα αν είναι να πάρει εξοπλισμό σταθερό....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    KWMN Forum Αρχική σελίδα -> Ενότητα Επισκεπτών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης