KWMN Forum Αρχική σελίδα KWMN Forum
Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Καρδίτσας
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 Συχνές Ερωτήσειςwww.kwmn.gr   ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ανάπτυξη / Επέκταση KWMN

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    KWMN Forum Αρχική σελίδα -> Δημοψηφίσματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Επέκταση KWMN.. θέλω να είμαστε / γίνουμε :
Λίγοι και γνώστες του αντικειμένου όλοι !
2%
 2%  [ 1 ]
Λίγοι και ... μια παρέα !
2%
 2%  [ 1 ]
Όπως είμαστε καλά είναι !
6%
 6%  [ 3 ]
Πολλοί χρήστες και ας είναι ότι θέλουν !
20%
 20%  [ 9 ]
Πολλοί χρήστες και σχετικοί !
9%
 9%  [ 4 ]
Πολλοί αρκεί να δείχνουν ενδιαφέρον !
46%
 46%  [ 20 ]
Να μη σας νοιάζει !
11%
 11%  [ 5 ]
Σύνολο Ψήφων : 43

Συγγραφέας Μήνυμα
Karharias
wifi 5.5 Mbit


Ένταξη: 20 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 155
Τόπος: ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 10, 2005 1:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ανάπτυξη / Επέκταση KWMN Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επιλογή 1 : Λίγοι και γνώστες του αντικειμένου όλοι !
"Θέλω ένα μικρό , γρήγορο κ σταθερό δίκτυο...
(αρχίζουμε και καβαλάμε το καλάμι ; Και εγώ θέλω μία Harley Laughing )


Επιλογή 2 : Λίγοι και μια παρέα
"τζερτζελές να γίνεται"

Επιλογή 3 : Όπως είμαστε καλά είναι
"κοινώς βαριέμαι"

Επιλογή 4 : Πολλοί χρήστες και ας είναι ότι θέλουν !
"Ας συνδέσουμε όποιον ξέρει να πιάσει ποντίκι ( όχι , η φάκα δε μετράει για να πιάνεις ποντίκι παππού .. με το χέρι μόνο ) και ότι βρέξει ας κατεβάσει "

Επιλογή 5 : Πολλοί χρήστες και σχετικοί !
"άντε βρες τους"

Επιλογή 6 : Πολλοί αρκεί να δείχνουν ενδιαφέρον !
"κάνε μου λιγάκι μμμμμμμμμμ"

Επιλογή 7 : Να μη σας νοιάζει !
"no comments"

Επιλογή 8 : Δε με παρατάτε με τα δημοψηφίσματα ;
"είναι και αυτό μια άποψη... respect"

edited by barbarian : To έφτιαξα , και το έκανα ψηφοφορία ... Χάρη πες μου αν θέλεις να προσθέσω ή να αφαιρέσω κάτι ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Barbarian
Site Admin


Ένταξη: 28 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 589
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 11, 2005 1:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για μία ακόμη φορά ,
η γνώμη μου είναι το 6 : "Πολλοί αρκεί να δείχνουν ενδιαφέρον ! "

Ενδιαφέρον (για μένα φυσικά) =

α) Δεν τα θέλω όλα στο πιάτο
β) Δεν κοιτάω μόνο το leeching
γ) Βοηθάω και εγώ με τη σειρά μου κάποιον που θέλει να συνδεθεί
δ) Βοηθάω στην ανάπτυξη του δικτύου
ε) Προσφέρω και εγώ με τις υπηρεσίες μου
ζ) Προσφέρω στη διάδοση του kwmn
και πάει λέγοντας ..

πιστεύω να έγινα αντιληπτός ... προς θεού δε εννοώ ότι ο καθένας μας να κάνει όλα αυτά , απλά να βάζουμε όλοι από ένα λιθαράκι . Και το τι θα προσφέρει ο καθένας , εξαρτάτε φυσικά απ την περίσταση .

Ότι μπορεί / προλαβαίνει / έχει διάθεση / θέλει κτλ ο καθένας μας .
_________________
Beast Wireless WebPage
Node #1 - Beast και Node #10 - CS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VoiCe
wireless


Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 120

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 11, 2005 12:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ιδανικό θα ήταν βέβαια η 5η κατηγορία αν και μερικές φορές όταν παίρνετε φόρα στο mirc , δεν κρύβω ότι , κάποια πράγματα μου φαίνονται κινέζικα. Οπότε συντάσσομαι κι εγώ στην έκτη επιλογή .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
booker
Site Admin


Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 11, 2005 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ απόλυτα με κάποια από τις επιλογές του δημοψηφίσματος.
Πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο το αν είμαστε / γίνουμε πολλοί ή λίγοι. Το μόνο που μετράει κατά την δική μου πάντα άποψη είναι να υπάρχει ενδιαφέρον από όλους όσους συνδέθηκαν ή θα συνδεθούν στο δίκτυο.

Προτείνω να τοποθετηθεί άλλη μια επιλογή στο δημοψήφισμα :

Παράθεση:
Δεν με ενδιαφέρει ο αριθμός των χρηστών, αρκεί να δείχνουν πραγματικό ενδιαφέρον !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
booker
Site Admin


Ένταξη: 27 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 55

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 12, 2005 1:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρατήρησα ότι οι ψήφοι αυτή τη στιγμή είναι 10, ενώ οι απαντήσεις μόνο 4. Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα αν εκτός από την ψήφο σας κάνατε και ένα reply αιτιολογώντας αυτό που επιλέξατε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Barbarian
Site Admin


Ένταξη: 28 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 589
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 14, 2005 2:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι βρε παιδιά , γράψτε και δύο λογάκια για να βλέπουμε που πατάμε Wink
_________________
Beast Wireless WebPage
Node #1 - Beast και Node #10 - CS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Eddie
wifi 5.5 Mbit


Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 160
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 14, 2005 12:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι αυτονόητο να θέλουν όλοι (όπως και εγώ) ένα δίκτυο με πολλούς και ειδικευμένους. Το θέμα όμως είναι ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο και βάζω τον εαυτό μου μέσα στους ανιδίκευτους. Μακάρι να μπορούσαν όλα τα μέλη να φροντίζουν μόνοι τους τον κάθε κόμβο ή Access Point αλλά κάτι τέτοιο δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί εύκολα. Αλήθεια όμως τί συμβαίνει σε μεγαλύτερης έκτασης δίκτυα που είναι δύσκολο να γνωριστείς με τους άλλους και θέλει κάποιος να συνδεθεί ? Για παράδειγμα στην Αθήνα ή Θεσσαλονίκη πώς συνδέεται ένας νέος χρήστης ? Που απευθύνεται και είνα συγκεκριμένα άτομα που βοηθάνε την κατάσταση σε μή σχετικούς ?
Ίσως βλέποντας τις μεγαλύτερες κοινότητες να δούμε τί καταστάσεις υπάρχουν και ποιά είναι πιό βολική για εμάς.. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Roufianos
leecher


Ένταξη: 29 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 14, 2005 2:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσον αφορά τους clients δεν με ενοχλεί να συνδέονται και άσχετοι με το αντικείμενο ή και ακόμα και άτομα που δεν έχουν σκοπό να ασχοληθούν ιδιαίτερα.

Για τους AP owners όμως θα πρέπει οποσδήποτε να είναι άτομα που ενδιαφέρονται συνεχώς και να δείξουν ότι θα μπορούν να αναλάβουν την διαχείρηση του κόμβου τους μόνοι τους ή από την αρχή ή έστω σταδιακά.
_________________
Όλοι είμαστε Roufianoi απλά μερικοί δεν έχουν το πρόβλημα να το παραδεχτούν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Eddie
wifi 5.5 Mbit


Ένταξη: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 160
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 14, 2005 2:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

(ΑΣΧΕΤΟ) Αυτό το πατόψαρο πάντως είναι όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Barbarian
Site Admin


Ένταξη: 28 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 589
Τόπος: Καρδίτσα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 14, 2005 4:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Roufianos έγραψε:
Όσον αφορά τους clients δεν με ενοχλεί να συνδέονται και άσχετοι με το αντικείμενο ή και ακόμα και άτομα που δεν έχουν σκοπό να ασχοληθούν ιδιαίτερα.


Ποιος διαφώνησε ; Απλά να μην συνδέονται με μοναδικό σκοπό το leeching και τους proxies Wink
_________________
Beast Wireless WebPage
Node #1 - Beast και Node #10 - CS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
VoiCe
wireless


Ένταξη: 31 Οκτ 2004
Δημοσιεύσεις: 120

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 15, 2005 12:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LoL Eddie!!!
ρουφιάνε σου την είπε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Roufianos
leecher


Ένταξη: 29 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 39
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 17, 2005 11:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλύτερα , τώρα και να πω καμιά μ@λ@κια έχω δικαιολογία ότι είμαι πατόψαρο Razz
_________________
Όλοι είμαστε Roufianoi απλά μερικοί δεν έχουν το πρόβλημα να το παραδεχτούν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
WaRhAwK
πατόψαρο


Ένταξη: 26 Μάϊ 2005
Δημοσιεύσεις: 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Οκτ 18, 2005 1:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψηφίζω το 6 εάν και είναι δύσκολο...

@Eddie

Παράθεση:
Αλήθεια όμως τί συμβαίνει σε μεγαλύτερης έκτασης δίκτυα που είναι δύσκολο να γνωριστείς με τους άλλους και θέλει κάποιος να συνδεθεί ? Για παράδειγμα στην Αθήνα ή Θεσσαλονίκη πώς συνδέεται ένας νέος χρήστης ? Που απευθύνεται και είνα συγκεκριμένα άτομα που βοηθάνε την κατάσταση σε μή σχετικούς ?


Στην Αθήνα συνήθως τον "καινούργιο" client τον βοηθάει να συνεθεί το άτομο που έχει το ap και θα πέσει πάνω του... Εάν ο client δεν δείξει ενδιαφέρον όμως τον ψιλογράφουνε, αυτός για τον A B λόγο κάποια στιγμή έχει πρόβλημα και η το παρατάει ή όπως συνήθως γίνεται κάθεται και διαβάζει, βλέπει πως έχει το πράγμα και δεν ξαναπρήζει τους άλλους ούτε γίνεται ενοχλητικός.

Γουόρχοκ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    KWMN Forum Αρχική σελίδα -> Δημοψηφίσματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
αρχειοθετημένο αντίγραφο του forum 05/2020 - web hosting is kindly provided by quadBIT IT Solutions